Træning

Har du lyst til at træne sammen med andre polioramte? Så er vores træningstilbud for medlemmer måske noget for dig. I løbet af efteråret har vi en række online træningstilbud til dig.

På vores online træningshold får du nærværende og personlig træning, mens du opholder dig i dine vante omgivelser.

Træningen foregår på mindre hold med max 8 deltagere på holdet, hvor både du, træneren og de andre holddeltagere kan se hinanden. Træneren vil således hele tiden vil være i stand til at instruere dig i de konkrete øvelser og give personlig vejledning undervejs.

Deltagelse i holdtræningen kræver et medlemskab af PolioForeningen.

Tid

 Fredag kl. 10.00-11.00

Sæson

2. okt.- 11. dec. 2020

Kontakt

Solveig Hansen. tlf. 4117 2945, s.hansen@ulykkespatient.dk

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig her

Tid

Tirsdag kl. 14.30-15.30

Sæson

29. sep. - 8. dec. 2020

Kontakt

Ingrid Nielsen, i.j.nielsen@polio.dk

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig her

Tid

Mandag kl. 11.30 -12.30

Sæson

28. sep. - 7. dec. 2020

Kontakt

Heike Jørgensen 31 53 35 54

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig her

Tid

Torsdag kl. 10.30-11.30

Sæson

1. okt. - 10. dec. 2020

Kontakt

Helle Gro, 40 76 90 90, hellegro@outlook.dk

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig her

Tid

Tirsdage kl. 10.00 - 11.00

Sæson

29. sep. - 8. dec. 2020

Kontakt

Sabine Lund: sabine_lund@hotmail.com, 60 60 53 32

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig her

Tid

Hold 1: Tirsdage kl. 11.00-12.00

Sæson

Hold 1: 29. sep. - 8. dec. 2020

Kontakt

Sabine Lund: sabine_lund@hotmail.com, 60 60 53 32

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig her

Tid

Fredage kl. 10.30-11.30

Sæson

23. okt. - 18. dec. 2020

Kontakt

Maj, maj@glostrupfysioterapi.dk, 4345 6040

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig her

Tid

Mandage kl. 18.00-19.00

Sæson

19. okt. - 21. dec. 2020

Kontakt

Mads, mads@glostrupfysioterapi.dk, 43 45 60 40

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig her

Tid

Onsdag kl. 12.00-14.00

Sæson

Opstart 12. aug. 2020

Kontakt

Birgitte Pedersen, 2380 5128, b.pedersen@ulykkespatient.dk

Pris

300 kr.

Tilmeld dig her

Tid

Tirsdag kl. 14.30-16.00

Sæson

25. aug. - 27. okt. 2020

Kontakt

Anne-Lise Rossau, 2276 5417, a.rossau@ulykkespatient.dk

Pris

300 kr.

Tilmeld dig her

Få hjælp på IT-linjen

På foreningens IT-linje kan du få hjælp til at bruge Microsoft Teams, hvis du oplever vanskeligheder. Ring på tlf.: 36 73 20 03.

Se de aktuelle åbningstider og læs om tilbuddet