Undersøgelse af medlemmers corona-problemer

Vil du dele dine erfaringer?

Corona-epidemien har påvirket alle danskere, men i særlig grad vores medlemmer. Derfor er det ekstra vigtigt, at disse særlige udfordringer er tænkt med, når de politiske beslutninger skal træffes.

Vi har nu igangsat en undersøgelse, som skal fortælle os mere om, hvilke konkrete problemer vores medlemmer oplever som følge af corona-udbruddet. Med den viden i baghånden vil det blive lettere for os at gå til politikerne med ønsker om konkrete ændringer i de nuværende regler og retningslinjer.

Del dine erfaringer

Vi håber, du vil dele dine erfaringer med os, hvis du under corona-udbruddet har oplevet særlige problemer i forhold til fx muligheden for at modtage træning og behandling, se venner og familie, benytte offentlig transport, økonomisk eller noget helt femte?

Du kan sende dit bidrag til foreningens politiske konsulent, Marlene Langbo-Friis på mlf@ulykkespatient.dk.